“KTO Karatay Üniversitesi Şehrimize Çok Önemli Değerler Katıyor”
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, KTO Karatay Üniversitesi Havacılık Eğitim Kampüsü’nü ziyaret ederek Konya semalarında uçuş deneyimi gerçekleştirdi. Uçuşların tamamlanmasının ardından konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; “Bugün önemli bir ziyarette bulunduk. KTO Karatay Üniversitesi’nin hava parkında yapılan son yatırımlar ve gelişmeleri görme fırsatımız oldu. Burada kurulan ekosistem, önemli bir proje olarak hayata geçti. Gerçekten Konya’mız için büyük yatırımlar yapan KTO Karatay Üniversitesi, şehrimize çok önemli değerler kattı, katmaya da devam ediyor” dedi.

“Konya ve Havacılık Sektörü Bundan Sonra Daha Fazla Konuşulacak”
Dünyada ve ülkemizde havacılık sektörünün hızla gelişmekte olduğunu vurgulayan Altay; “KTO Karatay Üniversitesi Havacılık ve Eğitim Kampüsü hem öğrencilere yeni bir soluk hem de Konya’mız için yeni bir nefes olacak inşallah. Biz Konya Büyükşehir Belediyesi olarak, her türlü desteği vermeye hazırız. Konya ve havacılık sektörü bundan sonra daha fazla konuşulacak. Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk’e, şehrimize kazandırdığı değerlerden dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

“Konya Semalarında İlk Uçuş Deneyimimizi Gerçekleştirdik”
Uçuş deneyimini tamamladıktan sonra konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ile Konya’mızın ilk hava parkını ziyaret ettik. Ben, Selçuk Öztürk’e özellikle teşekkür ediyorum. KTO Karatay Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi olarak daima iş birliği içerisindeyiz. Katkılarımız her zaman devam edecek. Ziyaret vesilesi ile bizler de Konya semalarında ilk uçuş deneyimimizi gerçekleştirdik. Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“Uçuş Okulumuza Hoş Geldiniz”
KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk; “Öncelikle uçuş okulumuza hoş geldiniz. Hava parkımızın kuruluşundan beri hem Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın hem Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı’nın her geçen gün artan katkıları oldu. Uğur İbrahim Altay’ın ve Ahmet Pekyatırmacı’nın büyük destekleriyle Konya’mıza çok büyük bir yatırım kazandırıldı. Değerli Başkanlarımıza hava pistimize hoş geldiniz diyor, destekleri içi teşekkür ediyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından KTO Karatay Üniversitesi Uçuş Akademisi Genel Müdürü Agah Karabıyık; hava parkı faaliyetleri, eğitimleri ve uçuş filosu hakkında bilgi verdi. Pistte uçaklarla hatıra fotoğrafları çektirildikten sonra Belediye Başkanları tarafından hatıra defteri imzalandı.